Transcend wprowadza pierwsze NVMe SSD.

Transcend wystawił swój pierwszy NVMe SSd na targach ?Embedded World? w Niemczech w zeszłym tygodniu. W tym, spółka oficjalnie przedstawiła nowy NTE850 M.2 SSD z Micron 3D MLC w parze z dwurdzeniowym kontrolerem Silicon Motion, Inc. SM2260.
Historycznie, kombinacja kontrolera i NAND flash, zwykle kończyła się rozczarowaniem, nawet przy 256GB MLC. Crucial jako pierwsze ogłosiło pracę nad podobnym projektem nieco ponad rok temu, ale swój produkt ? Ballistix (by Micron) TX3 wycofało na kilka dni przed wystawieniem. Wtedy, wszystkie zapisy danych były najpierwkierowane do buforu SLC niezależnie od tego czy przestrzeń była dostępna czy nie. Potem, dane byłyby składane w obszarze MLC lub TLC. Widzieliśmy to na własne oczy, obserwując niespójne działanie produktów Intel SSD 600p

Transcend MTE850 jest inny niż produkty, które testowaliśmy z użyciem sterownika Silicon Motion, Inc. SM2260. Rozmawialiśmy z SMI i dowiedzieliśmy się, że jest to pierwszy produkt kompatybilny z nowym systemem zapisu Direct-To-MLC, który wykazuje pewną zbieżność cech z zapisem Direct-To-Die znalezionym w niektórych kontrolerach Toshiby i Phisona. Funkcja ta zwiększa długotrwałą szybkość zapisu jednocześnie, poprawiając spójność działania. W tej chwili jest to nieudokumentowany element, ale taki, który pozytywnie wpłynie na doświadczenia użytkowników.
Dużo rozmawialiśmy o tej funkcji w naszym przeglądzie OCZ Trion 150, w którym porównywaliśmy napęd do Trion 100 bez funkcji. Zauważyliśmy 50% wzrost wydajności w zapisie sekwencyjnym w stosunku do starszych modeli, po prostu, włączając nowy algorytm zapisu. Pominięcie części SLC w NAND, podczas pełnego użycia charakteryzuje jedna, drobna niedogodność: zużycie NAND wzrasta. Nie powinno to wpłynąć na Micron 156GB 3D MLC w takim stopniu, jak na planar TLC występujące w serii OCZ Trion. Transcend nie podał zbyt wielu detali w komunikacie prasowym, ale wiemy, że MTE850 wspomaga do 2,500 MBps szybkości sekwencyjnego odczytu i 1,100 MBps sekwencyjnego zapisu. Seria posiada również 3-letnią gwarancję, która jest ograniczona ilością danych zapisanych w pamięci flash. Wytrzymałość będzie zmieniać się pomiędzy trzema kategoriami pojemności, które wahają się od 128GB do 512GB.

Zaktualizowane

Transcend podzielił się również dodatkowymi detalami. Uzupełniliśmy nasz wykres informacjami o cenach oraz szczegółowymi danymi o pojemności.
Obecnie nie mamy żadnych szczegółów dotyczących cen, ale SM2260 w połączeniu z MLC flash przeszedł do mainstreamowej kategorii cen NVMe wraz z podobnymi produktami innych firm. Naszym zdaniem napędy 512GB będą występować w cenie wahającej się pomiędzy 225 a 250 dolarów, ale póki co informacje co do ceny detalicznej produktu nie są potwierdzone.

Transcend, bez większego rozgłosu, stworzył solidną markę produktów SSD z docenianymi przez użytkowników dodatkami. Wiele SSDs w jego aktualnej ofercie kosztuje mniej niż podobne produkty tworzone przez innych wytwórców. Transcend obejmuje również SSD Scope, narzędzie oprogramowania używanie w celu sprawdzania statusu SSD, kopiowania istniejących produktów i aktualizacji oprogramowania wbudowanego. Oprogramowanie zawiera również inne właściwości, które szczegółowo przedstawimy w nadchodzącej recenzji MTE850.

Dyski SSD posiadają coraz bardziej skomplikowaną budowę. Uszkodzenie takiego dysku może doprowadzić do sporych kosztów ponieważ odzyskiwanie danych z dysków SSD jest jedną z najdroższych usług branży odzyskiwania danych. Jeśli dotknął Cię problem utraty danych polecamy skorzystać z usług naszej firmy DATUUM należącej do grupy firm MiP Data & Forensic jako, że specjalizują się w awariach i wyczytywaniu dysków SSD.Dodaj komentarz