Western Digital zwiększa pojemność tradycyjnych dysków przeznaczonych do nadzoru do 10TB

Western Digital Corporation, lider rynku przechowywania danych, ogłosił dzisiaj dostępność na rynku dysku HDD WD Purple o pojemności 10 TB. To nowy element linii produktów tej firmy przeznaczonej do celów nadzorczych. Zgodnie z wynikami badań prowadzonych przez firmę analityczną IHS Markit, spodziewany wzrost kompatybilnych z 4K i obsługujących duże rozdzielczości kamer sieciowych powoduje, że wzrasta zapotrzebowanie na odpowiednie dla tego segmentu narzędzia przechowywania danych, również obsługujące wymienione technologie. Nowy WD Purple  10TB HDD, ze swoją zwiększoną pojemnością i udowodnioną przełomową technologią jest przystosowany do systemów nadzoru działających w trybie 24×7, dysponujących nawet 64 kamerami HD, działających w warunkach domowych lub w małym biznesie.

25-procentowy wzrost pojemności, wsparcie dla nawet 64 kamer HD w systemie wyposaża system w funkcjonalności wymagane dla trybu ?Always-On? i rozdzielczości 4K.

?Rozwój zaawansowanych technologii wideo powoduje, że wartość tego typu nadzoru systematycznie wzrasta, razem ze wzrostem jego użyteczności w branży retail, sferze monitoringu publicznego czy infrastrukturze smart-city, Każdy z tych segmentów jest źródłem ciągle nowych potrzeb w zakresie przechowywania danych,? powiedział Brendan Collins, wiceprezydent marketingu produktu. ?Nasz nowy dysk 10TB gwarantuje charakterystyczną dla linii Purple wydajność, wiarygodność i wytrzymałość, połączone z maksymalną pojemnością, dzięki której sprzedawcy, integratorzy i konsumenci będą dysponowali rozwiązaniem 4K odpowiednim dla systemów nadzoru obecnej i kolejnej generacji?.

?My wszyscy w 45DRIVES jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem na rynek nowego dysku WD Purple 10TB?, powiedział Doug Milburn, wiceprezydent i współzałożyciel firmy 45DRIVES/PROTOCASE. ?Mając tylu klientów w przemyśle nadzoru, doceniamy wagę istnienia odpowiednich produktów, dzięki którym ich oczekiwania mogą zostać spełnione. Dyski WD Purple gwarantują 2 kluczowe dla naszych klientów elementy ? gęstość i zwiększoną wiarygodność w rozsądnej cenie?.

WD Purple 10TB, zoptymalizowany, by spełnić wymogi technologii DVR i NVR działających w trybie ?Always ? on?, gwarantuje niski pobór mocy, ekskluzywną technologię  WD??,?,Â? i wiele innych zaawansowanych funkcjonalności:

Technologia AllFrame 4K ? obecnie ocenia się, że kamery nadzoru 4K mają 2-procentowy udział w rynku sieciowych kamer bezpieczeństwa, ale są badana,  zgodnie z którymi poziom ten w roku 2020 sięgnie 29%. Technologia AllFrames współpracuje z zestawem komend transmisji strumieniowej ATA celem zredukowania utraty klatek za pomocą własnościowej technologii zarządzania pamięcią podręczną, co w konsekwencji ma poprawić proces przepływu i odtwarzania danych. Dysk 10TB Purple ma wbudowane w firmware ekskluzywne ulepszenia, które mają na celu zwiększenie ochrony plików wideo przed ?spiskelowaniem?, a całego systemu przed możliwymi zakłóceniami.

Technologia Helio Seal ? umożliwia większą pojemność nośników pamięci i niższy pobór mocy. Jest sprzedawana od 3 lat. Do grudnia 2016 zostało sprzedanych 12 milionów dysków z tą technologią.

 

Skalowalny System Nadzoru ? Dysk WD Purple 10TB został przystosowany do systemów działających w trybie 24×7, działających przy rocznym obciążeniu na poziomie 180TB. Jest ponadto wyposażony w komponenty odporne na zmatowienie. Dlatego może stanowić element nisko- i wysokoskalowalnych konstrukcji wymagających wysokiej wydajności i  technologii HD.

Stworzony, by być kompatybilnym

WD Purple 10TB został zbudowany tak, by jego konstrukcja umożliwiała jego łatwą integrację z nowymi lub już istniejącymi systemami nadzoru. Dysk został skonstruowany i przetestowany pod kątem zgodności ze standardami, które muszą spełniać konstrukcje klasy ?surveillance?. Stąd jest kompatybilny z wiodącymi w tym przemyśle układami scalonymi i obudowami. Zanim powstał obecny standard przemysłowy, WD blisko współpracowało w partnerami z branży nadzoru celem stworzenia własnego wzorca definiującego i demonstrującego właściwą wydajność systemów nadzoru.

Nowy WD Purple 10TB uzupełnia szeroką rodzinę zaawansowanych rozwiązań ?storage? firmy WD przeznaczonych dla rynku ?surveillance?, gwarantujących podstawowe portfolio stworzone, by zaspokoić potrzeby klientów zarówno w zakresie chmurowej przestrzeni do przechowywania danych, jak i rozwiązań serwerowych oraz kamer nadzoru.Dodaj komentarz